Збудуємо храм разом!

Багатьом нашим співвітчизникам відомо про урочище Гурби та його славну історію. Але не усі знають, що нині там активно будується храм. Зараз для добудови нової  церкви дуже потрібні кошти.

Небайдужі громадяни зважають на заклики про допомогу.  Так, цього року до відновлення Гурб долучився підприємець Юрій Супрунюк, який забезпечив обкладання каменем крипт Героїв.  Багато сил та коштів – більше 120000 гривень  – у розбудову Гурбенського монастиря і нового храму вклав підприємець та депутат Рівненської обласної ради Віктор Кривун.

Я, намісник Гурбенського монастиря, ієромонах Нифонт, неодноразово звертався до обласної влади, представники якої обіцяли допомогти фінансово. Свого часу – якраз на третій день Великодня – мені пообіцяли виділити на побудову храму близько 400 тисяч гривень.  Однак всі обіцянки традиційно звучать тільки третього дня Пасхи, а далі про них чомусь забувають.  З обласними чиновниками я зустрічався неодноразово, проте безрезультатно. Врешті я змушений був піти зі скринькою кабінетами Рівненської обласної ради та облдержадміністрації.  Спілкуючись з людьми, дивувався та розчаровувався: більша частина чиновників про Гурби взагалі не чули, а близько половини людей поставилися до історії Гурб байдуже…

Саме тоді я знову спілкувався з головою Рівненської ОДА Сергієм Рибачком та головою Рівненської обласної ради Михайлом Кирилловим. Останній завірив мене, що кошти на добудову храму знайдуться: мовляв, їх пожертвують обласні депутати та інші небайдужі люди. Але зараз мені повідомили, що цю ідею пана Кириллова депутати не підтримали, тому коштів не буде.

На сьогодні, щоб завершити будівництво дерев’яного храму та не допустити його руйнування, потрібно 190 тисяч гривень.  Тому я вирішив піти на сесію Рівненської обласної ради та зібрати кошти. 22 вересня я зателефонував Віктору Кривуну, який якраз повернувся у відпустку з зони АТО. Він, як і раніше, перейнявся  моєю проблемою та пожертвував 10 000 гривень на будівництво храму.

Тому усіх небайдужих громадян,  тих, хто бажає долучитися до цієї святої справи, прошу  пожертвувати кошти на добудову храму.  Якщо ми не шануватимемо своїх героїв, тоді нас примусять вклонятися чужим…

Запрошую усіх на освячення купола та накупольного хреста на новозбудованій церкві Воскресіння Христового 25 вересня о 15.00.

Намісник Свято-Воскресенського монастиря у Гурбах ієромонах Нифонт

Опубліковано у Історія Церкви, Про монастир. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>