На Здолбунівщині прихожани МП переходять до Київського патріархату

У храмі села Новосілки відтепер моляться українською мовою. Громада села таки зуміла втілити у життя власну волю, не тільки ініціювавши перехід місцевого Свято-Чудо-Михайлівського храму під юрисдикцію Київського патріархату, а й організувала та провела місцевий референдум щодо цього питання.

Храм у селі був зведений у 1990-му році на тому місці, де раніше стояла церква, зруйнована у радянські часи. Зводили новий храм усією громадою. Молилися ж у церкві прихожани Московського патріархату. Проте події останнього року кардинально змінили свідомість людей. Більшість з прихожан постановили, що молитися у церкві, яка відверто підтримує ворогів України, вони не хочуть. Тому потреба переходу до Київського патріархату була своєчасною та осмисленою.

Тож у суботу, 7 лютого 2015 року, в селі Новосілки відбулося таємне голосування. У бюлетенях люди вказували те, кому саме має належати храм. Усього в селі проживає трохи більше трьохсот виборців. Треба зазначити, що у Новосілках діє також протестантська громада. У голосуванні взяли участь 198 жителів села, з яких 190 підтримали КП, 4 – МП, ще 4 бюлетені визнали недійсними. Після голосування громада села у місцевому клубі провела парафіяльні збори, на яких були офіційно оголошені результати голосування щодо переходу релігійної громади Свято-Чудо-Михайлівської парафії УПЦ під юрисдикцію Київського патріархату.

Зазначимо, що по-своєму стримував перехід до КП і депутат районної ради від Новосілок Ігор Гоменюк, який намагався переконати громаду у тому, що процес таких змін є дуже складним і потребує тривалого часу та певного «узаконення». Проте намісник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Гурбах ієромонах Нифонт, якого ініціатори волевиявлення запросили до Новосілок, щоб проконсультуватися стосовно усіх проблемних моментів, роз’яснив людям, що насправді весь процес переходу від одного патріархату до іншого не є таким складним, і те, якою мовою молитися, має остаточно постановити насамперед громада. Адже церква у нас відділена від держави, і першочергове рішення має бути саме за громадою, без втручання представників влади, в тому числі й депутатів.

Перехід до Київського патріархату у Новосілках відбувся відносно спокійно та без гучних протистоянь. У день голосування задля запобігання можливим провокаціям у селі чергували правоохоронці та представники Здолбунівської сотні самооборони.

На сьогодні відомо, що бажання перейти під юрисдикцію Київського патріархату висловлюють і жителі інших сіл нашого району. Такі настрої громади прослідковуються у сусідньому з Новосілками Копитковому, Івачкові та в інших селах. Тому хотілося б наголосити на тому, що таку ініціативу громади мали б насамперед підтримувати священики Київського патріархату, роз’яснюючи людям усі тонкощі цього процесу та допомагаючи подолати усі перепони.

Опубліковано у Православна Церква. Додати до закладок Постійне посилання.