Отець Нифонт: «Громада готова їхати до Його Святості Філарета і відстоювати правду»

Відсторонення багаторічного настоятеля Гурбенського монастиря отця Нифонта по-справжньому вразило прихожан, які за останні кілька років звикли ставитися до монаха, наче до рідної людини. Громада посильно допомагала отцеві зводити чудовий храм, а у свята усі разом молилися в монастирі за наших солдатів, за Україну. Тепер же в монастирі новий наставник, а отець Нифонт зараз перебуває на лікуванні у Здолбунівській ЦРЛ.  Нервова система літнього чоловіка не витримала того тиску, який чинили на нього в останні дні…

- Отче Нифонт, зараз ви лікуєтеся і, на щастя, почуваєтеся трохи краще. Мабуть, настрій покращився і тому, що громада активно намагається відстояти Ваше право  бути й надалі настоятелем Гурбенського монастиря…

- Так, люди мене не залишають у скруті. Ще 14 червня близько 50 осіб  їздили на Гурби, щоб поспілкуватися з новим  намісником і довести до нього, що він практично поклав мене в лікарню. Люди казали отцеві Онуфрію, що на цьому місті вони хочуть мати того священика, до якого можна прийти з горем, попросити про пораду, розповісти про гріхи. Щоб у молитвах він звертався до Бога по-справжньому щиро. У розмові намісник спочатку не бажав згоджуватися з громадою, але потім, коли люди продовжували наполягати, він таки погодився відвідати мене у лікарні. Громаді ж казав, що він ні в чому не винен – мовляв,  його поставив на це місце владика, і він змушений виконувати його вказівки. Між тим, коли я ще був у монастирі, поводися він не гідно. Викидав мої речі, говорив те, що й довело мене до  нервового напруження. І от після цього я опинився у лікарні – мене забрала швидка у стресовому стані.

Люди відвідують мене у лікарні. Ще раніше прихожани пообіцяли, що цієї сваволі так не залишать і навіть, якщо буде потрібно, дійдуть до Його Святості з вимогою повернути мене до справ, щоб я і надалі будував церкву та відправляв у монастирі службу Божу. Щоправда, новий намісник говорив людям про те, що у монастирі не будо намісника більше року, тому його і поставали. Але ж на сайті патріархії намісником монастиря досі значився саме я, і навіть мої номери телефонів були там зазначені. Отже, виходить, що у церкві кажуть неправду… Також новий намісник поскаржився, що у монастирі, за словами владики, нема молитви… Але я молюся за всіх, хто залишає свої прохання, молюся вранці і ввечері за здоров’я і спокій спочилих. Я боюся гріха перед Богом і виконую обов’язки монаха щиросердно.

- Вам  активно допомагають представники Здолбунівської сотні самооборони…

- Представники ЗСС є і моїми помічниками, і моїми прихожанами, оскільки часто приїздять на службу. Коли вони відвідали монастир, новий намісник сказав, що не проти жити у співпраці з отцем Нифонтом, але, мовляв, отець Нифонт цього не хоче. Це його слова… Проте коли  представники сотні поїхали з Гурбів, і я намагався з ним поговорити про співпрацю, то почув від нього таке:  «Я буду робити що я хочу, а ви будете жити по новому, так, як я скажу». Оце  їхнє «нове» життя мені не подобається. Після приїзду нового наставника, доки я був у монастирі, там майже не було молитви – я молився окремо. Вони прокидаються  о 7-ій ранку, а це не є підйом по-монастирському, нічого вони не роблять фізично. Я вже багато років у монастирі, і не розумію, як можна тут  жити по-новому – крім як у постійних праці та у молитві…

- Тобто люди готові їхати до Патріарха Філарета, щоб відстояти правду?

-  Так, готові. Більше того, справа ця вже «пахне» політикою.  25 червня  громада мала їхати до владики Іларіона. Але перед цим до Здолбунова приїхали представники «Правого сектору» з Рівного на чолі з паном Романом Ковалем. Вони вимагали, щоб наша делегація, яка має їхати до владики, нічого зайвого не говорила і не ставила ніяких вимог. Мене дуже дивує, чому владика, якщо все було зроблено законно, залучив у церкву політику, звернувшись до «Правого сектора»? Владика повідомив, що йому скаржився директор ДП «Рівнеліс» щодо того, що, мовляв, отець Нифонт вирізає дубовий ліс… То нехай би до мене приїхали представники  будь-якої організації і перевірили, чи є там хоч крихта дубової тирси. Я ріжу на пилорамі той ліс, який купив на цьому ж підприємстві «Рівнеліс» кілька років тому, і будую храм.

Одне слово, я не помилявся, вважаючи, що це є політичне замовлення. Якби це була церковна справа, владика б не залучав «Правий сектор», щоб залякати людей. Але люди все ж побували у владики Іларіона і сказали, що поїдуть до Його Святості Філарета.  Будуть пікетувати, збирати Майдан у Здолбунові, а згодом, якщо буде треба, і в Рівному.

Врешті, я владику ні в чому не звинувачую. Але діє він неправильно.  Церква будувалася, люди помаленьку жертвували кошти. І як тепер вона буде облаштовуватися всередині? Адже ніде у документації немає того, яким храм має бути в майбутньому, все це тримається у моїй голові… То для чого ж потрібно було зупиняти спорудження храму?

Опубліковано у Про монастир. Додати до закладок Постійне посилання.

4 коментарі до Отець Нифонт: «Громада готова їхати до Його Святості Філарета і відстоювати правду»

 1. Ольга коментує:

  Шкода по-людськи отця. я на Гурби приїжджала раз у рік, на жаль, але бачила, як він там дбає. Цього року приїхала – церква вже стоїть гарна дуже. Не розумію, чого і кому він заважав. Людина справді хотіла щось зробити добре, щоб слід залишити після себе. А я дивлюсь на церковників, і щоразу більше розчаровуюсь. Якийсь переділ, інтриги. Не Божа то справа.

  • Олег коментує:

   Абсолютно згоден з Вами.
   Також знаю отця Нифонта як справжнього духовного наставника, Громадянина та великого патріота України.
   І всі оці інтриги та підкилимне вовтузіння не роблять честі церковному керівництву.
   Невже відчули, що можна, не зважаючи ні на кого, все отак забрати “в руки спеціально обраних” і використовувати для заробляння грошей???

  • Олег коментує:

   Оксано отець має труситись на славу Божу а не щоб залишати якийсь там слід після себе.

   • Олег коментує:

    А по суті Вам є що сказати?
    Бо Ваше повідомлення виглядає, пробачте, як “пук в калюжу”.
    Яку свою думку Ви хотіли повідомити через нього? Що отець Нифонт стяжає земну славу? Ну то я Вам скажу, що ні. Він про це не задумується. Він просто робить ПРАВИЛЬНІ, ВИСОКОДУХОВНІ земні справи. Як і заповідав Творець. А добра слава сама приходить.

    Ви знайомі з отцем Нифонтом? Ви розмовляли з ним? Ви слухали його думку? Ви бачили його РЕАЛЬНІ ДІЛА?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>