–= Криївка =–

Кожен може відчути себе вояком УПА, заночувавши у Криївці

Кожен може відчути себе вояком УПА, заночувавши у Криївці

Хочеш відчути себе вояком УПА та побачити у яких умовах жили українські повстанці?

Бажаєш побачити із середини побут вояків та пожити у справжньому повстанському схроні?

Тоді відвідай музей-криївку УПА в урочищі Гурби, поблизу Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах.

Криївку збудовано влітку 2011 року. Станом на липень 2012 року (тобто менш, ніж за рік) її відвідало понад 3 тисячі людей. І абсолютна більшість із них висловили захоплення від побаченого.

На полицях у криївках повстанці зберігали харчові припаси - іноді на цілу зиму

На полицях у криївках повстанці зберігали харчові припаси - іноді на цілу зиму

Планування та внутрішнє обладнання криївки ґрунтується на кресленнях, виконаних НКВД-истами, котрі було взято з розсекречених документів архіву СБУ. Всередині повстанської схованки стоять збиті з дощок двоярусні ліжка із сінниками, судники, полиці, великий стіл та лавки. На стінах – чорно-білі світлини та листівки тих часів та звернення повстанців до робітників та селян, вчителів та молоді. Також у криївці можна побачити набої, каску, вицвілий український прапор, ікони, оповиті рушниками, упівські однострої, предмети повстанського побуту. Обігріває повстанський схрон буржуйка.

«Бог і Україна» - для повстання нероздільні

«Бог і Україна» - для повстання нероздільні

Криївка постійно поповнюється новими експонатами. Так паломники із Одеси пожертвували для музею-криївки автомат ППШ 1944 року та австрійський ніж періоду І Світової війни. Нещодавно криївці подарували пістолет-кулемет системи Судаєва, що належав повстанцю із с. Колоденка на псевдо «Сирота».

У травні 2012 р. в гурбенській криївці відбувалися зйомки фільму про боротьбу УПА із німецькими та радянськими загарбниками.


Запрошуємо усіх охочих відвідати музей-криївку в урочищі Гурби Здолбунівського району. Запевняємо, нічого подібного раніше ви не бачили. При бажанні ви також маєте можливість пожити декілька днів у музеї-криївці та відчути – як це ночувати самому (чи гуртом) у лісі, під землею.

За довідками звертайтеся за телефонами:

  • 067 403 14 36 (Сергій Кондрачук)
  • 067 883 07 59 (ієромонах Нифонт).

Ми завжди раді добрим людям!

Засновники та меценати криївки (Сергій Кондрачук - ліворуч)

Засновники та меценати криївки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>